خواص گیاه بومادران

[تاریخ فرو ۱, ۱۳۹۵] ~ در شاخه گیاهان دارویی, مقاله

     

خواص گیاه بومادران

اثرات مهم:

بومادران یکی از گیاهان دارویی بسیار باارزش است که دارای خواص نسبتاً زیادی است. ازجمله خواص اصلی آن، اثرات ضداسپاسم، ضدنفخ، ضدورم (ضدالتهاب)، مقوی معده، صفراآور و برطرف کردن بی‌اشتهایی است. مصرف خوراکی آن جهت برطرف کردن مشکلات روده‌ای – معده‌ای ازجمله اسهال و دل‌درد بسیار موثر است. اثر دیگر آن بهتر نمودن جریان گردش خون بوده و به‌عنوان یک داروی ضد ترومبوز مغزی و شریانی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تقویت رگ‌های واریسی از دیگر آثار خوب این گیاه است. اثر ضد میکروب قوی و کاهش پرفشاری خون بومادران نیز مکرراً گزارش شده است. از اثرات دیگر آن می‌توان خاصیت ضد حساسیت آن را ذکر نمود. همچنین می‌توان به‌عنوان یک گیاه معرق آن را در سرماخوردگی مصرف نمود.

عوارض جانبی:

با وجودی که بومادران جزء گیاهان با حداقل عوارض جانبی است، لیکن ممکن است به‌طور معدود باعث درماتیت شود، ایجاد این حساسیت به‌احتمال‌قوی مربوط به گواینولیدها ازجمله آلفا – پروکسی آشی فولید می‌باشد. در صورت ایجاد حساسیت، مصرف دارو باید متوقف شود.

کانال کشاورزی اف اس پی مارکت مشتاقانه پذیرای دوست داران کشاورزی می باشد. با ما همراه شوید.

کلیلک کنید


می پسندم برچسب‌ها

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


مطالب مرتبط : تغذیه باغات کیوی از طریق کود دهی و هرس, گوجه فرنگی از کاشت تا برداشت, بهترین روش کاشت ذرت از نظر تامین رطوبت, داشت زعفران صفر تا ۱۰۰, بهترین نکات پیاز خوراکی,با ارسال هر نظر، یک پله مارا به موفقیت نزدیک تر کنید.


کپی برداری از مقالات فقط با ذکر نام و لینک سایت امکان پذیر می باشد. و تمامی حقوق این سایت متعلق به اف اس پی مارکت می باشد.